Fotowoltaika

Dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słonecznych. W systemie tym zostaje zamieniona energia promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Wytworzona w ten sposób energia wykorzystywana jest w pierwszej kolejności na zasilenie urządzeń w gospodarstwie domowym a nadwyżka wysyłana jest poprzez przyłącze sieci energetycznej do zakładu energetycznego.

Fotowoltaika to rozwiązanie przyszłości

Z roku na rok ceny paliw i energii elektrycznej wzrastają i nada będą wzrastać, zastosowanie fotowoltaiki (PV) staje się idealnym rozwiązaniem. Ceny za systemy fotowoltaiki tanieją a wraz ze wzrostem cen energii są dobrą alternatywą na zmniejszenie rachunków za prąd. Oszczędność szacuje się na ok. 90% dotychczasowych rachunków a dzięki dotacją na systemy PV czas zwrotu kosztów installacji znacząco maleje. Znaczącym plusem w instalacjach PV jest możliwość bilansowania energii, nadwyżka wytworzonego prądu wysyłana jest do zakładu energetycznego. Gdy zapotrzebowanie w gospodarstwie wzrasta odbiera się ją na zasadach tzw. net-meteringu. Za każdą oddaną do sieci 1 kWh energii elektrycznej, pobieramy 0,8 kWh przy zastosowaniu systemu PV do 10 kWp lub 0,7 kWh od 10 kWp do 50 kWp.

Czy warto inwestować teraz w systemy PV czy poczekać aż ich cena zmaleje?
Dane z rynku pokazują, że obecne ceny systemów fotowoltaiki utrzymują się na stałym poziomie. Dodatkowo warto skorzystać z net-meteringu i obniżyć rachunki na kolejne 15 lat, dzięki zagwarantowaniu tego w nowelizacji ustawy o OZE przyjętej w czerwcu tego roku.

Co wchodzi w skład instalacji fotowoltaicznej?

Jako cenę pełnej instalacji fotowoltaicznej są komponenty niezbędne do jej prawidłowego działania, takie jak:

  • Panele fotowoltaiczne
  • Inwerter
  • Systemy mocujące
  • Zabezpieczenie DC
  • Zabezpieczenie AC
  • Kabel
  • Konektory MC4
  • Uziom

Co zrobić aby posiadać swój własny system fotowoltaiki?

1. Darmowa konsultacja

Wystarczy wysłać do nas zapytanie ofertowe poprzez naszą stronę www, bezpośrednio na maila lub skontaktować się z nami telefonicznie. Gdy zbierzemy potrzebne informację o lokalizacji instalacji, rodzaju dachu oraz zapotrzebowania na energię zostanie przygotowana indywidualna oferta oraz informacja o oszczędnościach po instalacji. Jeśli będzie dostępne na rynku dofinansowanie poinformujemy o nim i podpowiemy jak się o nie ubiegać.

2. Projekt

Stworzymy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej dopasowany pod zapotrzebowanie Twojego budynku. Jeśli będzie dostępne dofinansowanie, przygotujemy wszystkie formalności a gotowy pakiet dokumentów potrzebny do złożenia wniosku zostanie do Ciebie dostarczony.

3. Montaż i konfiguracja instalacji

Skontaktujemy się telefonicznie aby ustalić termin realizacji oraz dostarczenia materiałów. Następnie w wyznaczonym terminie zostanie wykonana instalacja przez wykwalifikowane osoby.

4. Odbiór oraz uruchomienie instalacji

Po wykonaniu montażu instalacji wykonujemy odbiór i przygotowujemy potrzebną dokumentację dla zakładu energetycznego w celu zatwierdzenia jej oraz wymiany licznika energii na licznik dwukierunkowy. Po wymianie licznika instalacja zostaje uruchomiona i rozpoczyna się proces wytwarzania energii oraz oszczędności na rachunkach za prąd.